مستند سازی گواهینامه ایزو

ISO انواع گواهینامه ایزو ، مستندسازی

گواهینامه ایزو ISO در بحث برندسازی و تبلیغات میتواند مفید باشد. بااخذ گواهینامه ISO یک مجموعه فعال تولیدی میتواند بادرج نشان ISO روی محصول تولیدی خود بیشتر و بهتر تبلیغ کند و خودش را درعرصه بازارمطرح نماید. چراکه دارابودن گواهینامه ISO ، ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت نشان دهنده آنست که محصول تولید شده از کیفیت بالایی برخوردار بوده و همینطورآن مجموعه با گواهینامه ایزو خود میتواند بیشتر تبلیغ کند.

گواهینامه ایزو انواع مختلفی دارد ISO سیستم مدیریت کیفیت

گواهینامه ایزو ISO 14001 سیستم مدریت زیست محیطی

گواهینامه OHSAS 18001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای میباشد.

وقتی یک مجموعه این سه گواهینامه را دارا باشد میتوان گفت که از نظر زیست محیطی و ایمنی و بهداشت کلیه اصول ایمن درجریان کار و فالیت تولیدی و نیز محصول تولید شده رعایت شده و نیز کلیه ی کارکنان هم اصول و نکات ایمنی و بهداشتی را در جریان کار رعایت میکنند. همچنین محصول تولید شده نهایی از لحاظ ایمنی کاملا ایمن بوده آسیب و تهدید برای محیط زیست ندارد و اصطلاحا با داشتن این سه گواهینامه گفته میشود که آن مجموعه مدل سیستم مدیریت یکپارچه را دارا میباشد. ازاینرو پیشنهاد میشود که یک مجموعه تولیدی فعال هر سه گواهینامه را باهم دریافت کند.

گواهینامه های ایزو هریک مستندات جداگانه مخصوص به خودرا دارند و باهم متفاوتند. مستندات ایزو باتوجه به اینکه مدیران مجموعه های فعال علاقه چندانی به پیاده سازی نشان نمیدهند تنها در قالب یک فایل به همراه گواهینامه ارائه شده و بعضا تنها مطالعه میشوند اما لازم بذکراست که در درجه اول پیاده سازی مستندات ISO باید انجام شود تا بتوان گفت یک مجموعه بطور واقعی ایزو و قواعد آنرا رعات مینماید و شایسته دریافت گواهینامه بوده و مجاز است نشان ISO را روی محصول خود درج نماید.
مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با سال ها تجربه با مشاوره رایگان آماده اطلاع رسانی به شما متقاضیان دریافت گواهینامه های ISO و CE و ... است.
با ما در تماس باشید...